
M.2 (P80) 3TE4 B+M Key

特長
- PCIe Gen 3 x2およびNVMe 1.3に対応
- DRAMレス設計
- 耐振動機械設計
- ダイナミックサーマルスロットリング
- iPower Guard保護機能
仕様
| Model Name | M.2 (P80) 3TE4 B+M Key |
|---|---|
| Flash Type | 3D TLC |
| Interface | PCIe Gen 3 x2 |
| Form Factor | M.2 2280 B+M Key |
| Capacity | 128GB ~ 1TB |
| Sequential R / W (MB/sec, max.) | 1,750 / 1,500 |
| P/E Cycle | 3,000 |
| TBW (Max.) | 1,300 |
| Storage Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max. Power Consumption | 3.4W |
| Max. Channels | 4 |
| External DRAM Buffer | N |
| Features | AES, TCG Opal 2.0, S.M.A.R.T. |
| Dimension (W x L x H/mm) | S/T : 22.0 x 80.0 x 3.5 W/T with heat-spreading copper layer : 22.0 x 80.0 x 4.1 |
| Vibration | 20G@[7 ~ 2000Hz] |
| Shock | 1500G@0.5ms |
| MTBF | >3 million hours |
| Warranty | 3 Years |
注文情報
| 動作温度 | 標準温度(0°C ~ 70°C) | 産業用温度(-40°C ~ 85°C) |
| 128GB | DEM28-A28IB1KCCDF | DEM28-A28IB1KWCDF |
| 256GB | DEM28-B56IB1KCCQF | DEM28-B56IB1KWCQF |
| 512GB | DEM28-C12IB1KCCQF | DEM28-C12IB1KWCQF |
| 1TB | DEM28-01TIB1KCCQF | DEM28-01TIB1KWCQF |
For TCG OPAL function, the PN Code 10th ~12th will be IB2.
M.2 (P42) 3TE4 B+M Key

特長
- PCIe Gen 3 x2およびNVMe 1.3に対応
- DRAMレス設計
- 耐振動機械設計
- ダイナミックサーマルスロットリング
- iPower Guard保護機能
仕様
| Model Name | M.2 (P42) 3TE4 B+M Key |
|---|---|
| Flash Type | 3D TLC |
| Interface | PCIe Gen 3 x2 |
| Form Factor | M.2 2242 B+M Key |
| Capacity | 128GB ~ 512GB |
| Sequential R / W (MB/sec, max.) | 1,750 / 1,400 |
| P/E Cycle | 3,000 |
| TBW (Max.) | 650 |
| Storage Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max. Power Consumption | 3.3W |
| Max. Channels | 4 |
| External DRAM Buffer | N |
| Features | AES, TCG Opal 2.0, S.M.A.R.T. |
| Dimension (W x L x H/mm) | S/T : 22.0 x 42.0 x 3.5 W/T with heat-spreading copper layer : 25.0 x 42.0 x 4.1 |
| Vibration | 20G@[7 ~ 2000Hz] |
| Shock | 1500G@0.5ms |
| MTBF | >3 million hours |
| Warranty | 3 Years |
注文情報
| 動作温度 | 標準温度(0°C ~ 70°C) | 産業用温度(-40°C ~ 85°C) |
| 128GB | DEM24-A28IB1KCCDF | DEM24-A28IB1KWCDF |
| 256GB | DEM24-B56IB1KCCQF | DEM24-B56IB1KWCQF |
| 512GB | DEM24-C12IB1KCCQF | DEM24-C12IB1KWCQF |
For TCG OPAL function, the PN Code 10th ~ 12th will be IB2.
